نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

19. دى 1396 - 12:46   |   کد مطلب: 25071
رئیس سازمان خصوصی‌سازی از پرداخت 3 هزار و 800 میلیارد تومان سود سهام عدالت طی سه نوبت به مشمولان خبر داد.

به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛

میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی امروز در جمع خبرنگاران در محل این سازمان گفت: سود سهام عدالت به میزان 3 هزار و 800 میلیارد تومان در سه نوبت به مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود.

وی گفت: در نوبت اول یک سوم مشمولان سهام عدالت به نسبت ارزش برگه سهام خود سود دریافت می‌کنند.

پوری حسینی افزود: هنوز 14 میلیون نفر از سهامداران عدالت کد بانکی شبا به سازمان خصوصی‌سازی اعلام نکردند، با این حال امیدواریم تا پایان سال نوبت دوم سود سهام عدالت پرداخت شود.

به گفته رئیس سازمان خصوصی‌سازی قیمت روز سهام عدالت بر اساس تابلوی بورس 2 میلیون و 400 هزار تومان است.

وی گفت: افرادی که کد شبا برای دریافت سود اعلام نکنند پس از اطلاع‌رسانی‌های پی در پی اقدامات قانونی در مورد آنها انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشمولان سهام عدالت به طور کامل شناسایی شدند، گفت: برای آنها صورتحساب باز کرده‌ایم.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد مشمولانی که مابه‌التفاوت قیمت سهام عدالت را واریز نکرده‌اند، گفت:‌ هر مشمول بر اساس ارزش سهام خود سود می‌گیرد، مالک سهام عدالت می‌شود.

به گفته پوری حسینی، کلیت مجلس با توزیع سود سهام عدالت مخالف نیست.

* باشگاه استقلال و پرسپولیس فعلا واگذار نمی‌شوند

وی گفت: تا زمانی که مصوبه مرداد ماه هیات وزیران تغییر نکند، دو باشگاه فوتبالی پرسپولیس و استقلال واگذار نمی‌شوند.

پوری حسینی در مورد سهام عدالت گفت: اگر مجلس با تاسیس صندوقهای قابل معامله بورسی (ETF) موافقت کند، یونیت‌های این صندوقهای سرمایه گذاری به مشمولان داده می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد متقاضیان جدید سهام عدالت گفت: هیچ تکلیفی برای ثبت نام جدید سهام عدالت نداریم و فعلا باید سهام عدالت موجود را به سامان برسانیم.

وی با بیان این که شرکتهای استانی سهام عدالت ظرفیت لازم برای انتقال سهام عدالت را نداشتند، بنابراین صندوقهای سرمایه‌گذاری قابل معامله بورسی (ETF) جایگزین آنها شد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد افرادی که از سهام عدالت جامانده‌ و دعوت‌نامه نگرفته‌ و تکمیل مدارک نکرده‌اند، گفت: بعد از تعیین تکلیف ۴۹ میلیون نفر سهامدار عدالت، برای افراد یاد شده که ۱.۵ میلیون نفر هستند، برنامه داریم که به حق شان برسند. 

به گفته پوری حسینی، سود سهام عدالت حق مردم است و بعد از ۱۱ سال به آنها پرداخت می‌شود.

پوری حسینی با بیان این که برخی در مورد اصلاح سبد سهام عدالت اظهار نظرهایی کرده‌اند، گفت : طبق بررسی ما این اصلاحات به سود مشمولان بوده است.

* جایگزینی شرکتهای سود ده به جای زیان ده

وی گفت: شرکتهای زیان ده را از سبد سهام عدالت کنار گذاشته و شرکتهای سود ده را جایگزین آنها کردیم.

پوری حسینی با بیان این که اکنون فصل انتخابات تمام شده و سود واریز می‌شود، گفت: ب بهره‌برداری سیاسی از سهام عدالت مقابله کردیم.

ادامه دارد... 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار