نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

17. دى 1396 - 14:04   |   کد مطلب: 25033
شمخانی با تأکید بر همکاری کشورهای اسلامی برای مقابله با سیاست‌های اختلاف‌افکنانه آمریکا گفت: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار دهند.

به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (یکشنبه) با ژنرال ناصرخان جنجوعه مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان که به ایران سفر کرده است، دیدار و پیرامون همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی بین دو کشور گفت‌وگو کرد.

شمخانی با اشاره به روابط تاریخی و تمدنی و همچنین اشتراکات فراوان فرهنگی و مذهبی بین دو کشور بر اهمیت گسترش مناسبات و همکاری‌ها دوجانبه در زمینه‌های مختلف و به ویژه مقابله با تهدیدات مشترک تاکید کرد.

وی افزود: فعال کردن ساختارهای همکاری دوجانبه و طراحی سازوکارهای مشترک، ‌متناسب با تغییر مولفه‌های تهدیدزا از جمله اقدامات فوری است که باید از سوی دستگاه‌های ذیربط در دو کشور مورد اهتمام جدی قرار بگیرد.  

دبیر شورای عالی امنیت ملی با انتقاد از راهبرد جدید امنیت ملی آمریکا که موجب افزایش ناامنی و بی ثباتی در جهان می‌شود، خاطرنشان کرد: سیاست مزورانه، دوگانه و اختلاف افکنانه آمریکا در قبال کشورهای اسلامی از جمله ایران و پاکستان ایجاب می‌کند تا ضمن هوشیاری و تمهید اقدامات بازدارنده، همکاری بین کشورهای اسلامی علیه آمریکا گسترش یابد.

امیر دریابان شمخانی گفت: پرداختن به مسئله فلسطین به عنوان اولویت اصلی جهان اسلام یک ضرورت است و ائتلاف‌هایی که با هزینه کشورهای اسلامی ایجاد شده بایستی معطوف به تحقق آرمان آزادی قدس شریف باشد.

نماینده مقام معظم رهبری بر ضرورت به کارگیری فرصت‌های متعدد همکاری بین دو کشور به ویژه در مسیر حل موضوعات مرتبط با جهان اسلام از جمله رفع محاصره مردم یمن تاکید کرد و افزود: حمایت از انجام گفت‌وگوهای سیاسی بین یمنی‌ها و پایان بمباران و محاصره این کشور و امدادرسانی فوری به مردم خواست کشورهای اسلامی و جامعه جهانی است.

وی با تاکید بر لزوم حفظ و صیانت از امنیت پایدار در مرزها و انجام اقدامات مشترک در موضوعاتی مانند مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، قاچاق انسان و سلاح و مبارزه با اشرار خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد برخی کشورها با ارسال سلاح و اجاره تروریست برای ایجاد ناامنی در مرزها، روابط بین دو کشور را تحت تاثیر قرار دهند.

ناصرخان جنجوعه مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان نیز در این دیدار با تاکید بر لزوم هوشیاری کشورهای اسلامی در برابر توطئه‌های خارجی که با هدف افزایش نزاع بین مسلمانان و کشورهای اسلامی دنبال می‌شود، تصریح کرد: پاکستان همکاری‌های امنیتی و اقتصادی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش خواهد داد.

مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر پاکستان با اشاره به جایگاه موثر ایران به عنوان کشوری امن، باثبات و مقتدر در منطقه شرق آسیا اظهار داشت: اسلام‌آباد از زمینه‌های جدیدی که برای توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی، تجاری و بازرگانی  فراهم شده استقبال می‌کند و بر تلاش مشترک برای به فعلیت رساندن گام‌های جدید در همکاری‌های فیمابین تاکید دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار