نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

15. دى 1396 - 18:28   |   کد مطلب: 24993
معاون وزیر خارجه روسیه در مخالفت با برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره آشوب‌های اخیر ایران گفت که این نشست حمله مستقیم به حق حاکمیت این کشور است.

به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛

در ادامه واکنش‌ها به برگزاری نشست شورای امنیت درباره آشوب‌های اخیر در ایران، مقام ارشد روس بار دیگر مخالفت مسکو با این نشست را اعلام کرد.

در ادامه حمایت‌های واشنگتن از آشوب‌های اخیر در ایران و به دنبال درخواست آمریکا برای برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل درباره این آشوب‌ها، طبق برنامه قرار است این نشست بعدازظهر امروز جمعه به وقت نیویورک برگزار شود.

درخواست آمریکا برای برگزاری این نشست با مخالفت برخی از کشورها از قبیل روسیه، سوئد و ترکیه مواجه شده است.

حالا یک مقام ارشد روسیه در ادامه مخالفت‌های مسکو با مواضع آمریکا درباره ایران، برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران را «حمله مستقیم به حق حاکمیت» این کشور خواند.

به گزارش راشا تودی، معاون وزیر خارجه روسیه همچنین درباره اینکه آمریکا آمریکا به مقررات و مفاد منشور سازمان ملل بی‌توجهی می‌کند، ابراز تاسف کرد.

«سرگئی ریابکوف» همچنین از آمریکا به دلیل قربانی کردن مفاد منشور سازمان ملل برای حصول به اهداف سیاسی خود، انتقاد کرد.

وی افزود بیانیه‌های مقامات تهران درباره اینکه کشورهای خارجی اعتراضات اخیر در ایران را تحریک کردند، بی اساس نیستند چرا که آمریکا از هر روش ممکنی برای بی ثبات کردن حکومت‎‌هایی که از آن بیزار است، استفاده می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار