نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

25. آذر 1396 - 12:39   |   کد مطلب: 24699
سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه همه مردم تهران زندگی‌شان مانند افراد شمال تهران نیست گفت: دولت ظاهراً از حاشیه شهرها و روستاییان خبری ندارد چرا که اکثر روستائیان و حاشیه نشینان با یارانه نقدی خود زندگی می کنند.

به گزارش ملایری ها به نقل از راه دانا؛حسین مقصودی سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص لایحه بودجه 97 اظهار داشت: برنامه پیشنهادی بودجه ۹۷با برنامه پنج ساله دوره ششم و سیاستهای کلان کشوری و سیاستهای مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی عملی و کاربردی نبوده و از همین رو اجرایی نمی‌شود.

وی با بیان اینکه این برنامه با عدالت ورزی فاصله زیادی دارد عنوان کرد: با اجرای لایحه بودجه 97، فاصله طبقاتی و فاصله بین فقرا و ثروتمندان زیاد می‌شود؛ آقای رییس جمهور و وزرا و مجلسی ها ظاهرا با لایه های پایین جامعه که به گفته امام راحل صاحبین اصلی انقلاب هستند هیچ ارتباطی ندارند و از سر سفره های مردم خبری ندارند.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه همه مردم تهران زندگی‌شان مانند افراد شمال تهران نیست گفت: دولت ظاهراً از حاشیه شهرها و روستاییان خبری ندارد چرا که اکثر روستائیان و حاشیه نشینان با یارانه نقدی خود زندگی می کنند.

مقصودی با اشاره به اینکه رای بالای رقیب روحانی در انتخابات از شهرها و روستاها بود عنوان کرد: بی توجهی دولت یازدهم باعث شد تا مناطقی که مورد بی عدالتی واقع شده اند، به شخصی به جز روحانی رای بدهند، جناب رییس جمهور به مشاورین خود بگویید از سوپر مارکتها و بقالان داخل پس کوچه های حاشیه شهر سری بزنند و ببینند که مردم با کارتهای یارانه که در سوپر مارکتها امانت گذاشته اند زندگی روزمرگی خود را می گذرانند.

وی در ادامه افزود: جناب رییس جمهور و همکاران در مجلس بدانند سفره های مردم رنگی از بوی نفت ندارد که بخواهد کم رنگ شود، چرا که مردم صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته اند؛ در نگارش برنامه بوده باید به سیاستهای مقام معظم رهبری و امام راحل توجه عملی کنند که بارها تاکیدشان توجه به طبقات پایین جامعه بود.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه با حذف یارانه روستاهای باقی مانده هم تخلیه شده و از بین می روند گفت: اگر حذف یارانه ها در مجلس تصویب شود قطعا باید از سال آینده منتظر گروهی جدید از متحصنین حذف یارانه ها در جلو مجلس باشیم. کاش در در زمان تدوین بودجه از فرمایشات رهبری و برخی نظرات کارشناسی نمایندگان استفاده می شد.

مقصودی ضمن تاکید بر ایننکه با سیاسی کاری، وعده دادن، شعارگرایی، توهین و خط خطی کردن عملکرد مدیران قبل و مجلس پیشین راه به جایی نمی رود، گفت: رییس جمهور و نمایندگان بدانند که این بودجه اگر تصویب شود زنگ خطری که برای دولت و مجلس مدتی است به صدا در آمده قطعا با شدت و خطرات بیشتری به صدا در می آید و قطعا آبرویی از دولت و مجلس باقی نمی‌ماند و هر دو از هم می‌پاشند.

وی با بیان اینکه با تصویب این بودجه مردم به دنبال دولت و مجلس دیگری می روند عنوان کرد: برنامه بودجه از انسانیت، عدالت و یک دولت اسلامی مبتنی بر عدالت و فقر زدایی به دور بوده و بیشتر بر اساس تجمل گرایی است. حذف یارانه ها با این مدل و روش در کنار افزایش قیمت سوخت،آب، برق، گاز و... با مکتب امام و انقلاب فرسنگها فاصله دارد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار