نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

23. آذر 1396 - 19:39   |   کد مطلب: 24655
رئیس کمیسیون عمران مجلس خبر داد
کاهش 40 درصدی بودجه عمرانی کشور در سال 97
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه عمرانی کشور در سال آینده با کاهش 40 درصدی مواجه است.

به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛

محمدرضا رضایی‌کوچی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: 48 هزار میلیارد تومان اعتبار در حوزه عمرانی برای سال آینده پیش‌بینی شده که نسبت به بودجه عمرانی کل کشور در امسال با کاهش 40 درصدی مواجه است.

وی افزود: در بودجه پیشنهادی سال 97، حدود 80 هزار میلیارد تومان از محل دیگر ظرفیت‌های بودجه تعریف شده  است که بر این اساس دولت می‌تواند از طریق استفاده از صندوق توسعه ملی، درآمد اختصاصی دستگاه‌ها و بخش خصوصی در کنار ظرفیت بانک‌ها اقدام به تأمین آن کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: با این شرایط امکان تحقق منابع مالی 120 هزار میلیارد تومانی به پروژه‌های عمرانی ایجاد می‌شود که در گرو فعالیت دولت برای دست‌یابی به منابع تعریف‌‌شده است.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین پروژه‌های کلانی که در برنامه‌های دولت در سال آینده گنجانده شده، اتصال مراکز استان‌ها به شبکه سراسری راه‌آهن است که دولت با میزان اعتبار 48 هزار میلیارد تومانی بودجه عمرانی، قادر به انجام آن نیست، مگر اینکه از مکمل‌های بودجه و استفاده از منابع خارجی بتواند در این بخش فعالیت کند.

رضایی‌کوچکی در پایان متذکر شد: دولت برای سال آینده موظف شده است تا تمهیدات لازم برای پرداخت 32 هزار میلیارد تومان اسنادی که امسال سررسید شده را انجام دهد و این میزان اسناد سررسیدی را پرداخت کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار