نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

16. آذر 1396 - 19:00   |   کد مطلب: 24534
عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: هدف تاسیس این دفتر در ایران چیزی جز فتنه انگیزی نیست، و اگر این دفتر افتتاح شود باید منتظر فتنه های جدیدی باشیم چون ذات یک جاسوس خانه چیزی جز این نیست.

به گزارش ملایری ها به نقل ازانقلاب نیوز؛ سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره سفر رئیس جمهور فرانسه به ایران گفت: فرانسه کشوری است که در برجام و پسا برجام  بزرگترین قرارداد های اقتصادی مثل توتال و پژو و ...  را منعقد کرده است که بیشترین سود را هم همین کشور از برجام به جیب زده است. عجیب است که در عین حال پر مدعا ترین کشوری که بدترین موضع ها را هم علیه ایران گرفته است همین فرانسه بوده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه دیپلماسی ما طوری بوده که به جای ساکت کردن این کشور او را جسور تر کرده است، بنابراین دولت باید در رابطه با روابط خود با این کشور تجدید نظر کند. رئیس جمهوری که هر روز علیه ایران صحبت می کند و حتی وارد موضوعات موشکی ما شده است را باید طور دیگری با آن برخورد کرد.

 

نقوی ادامه داد: وقتی که دولت ما سفر رئیس جمهور فرانسه به ایران را پذیرا می شود به معنای تایید سیاست های او در قبال ایران است و این خود یک مشکل بزرگ است. لذا باید گفت دعوت و پذیرایی از یک رئیس جمهوری کار نادرستی است.

 

وی با انتقاد از سفر رئیس جمهور فرانسه به ایران تاکید کرد: کشوری که همزمان با سفر محمد جواد ظریف برای منافقین میتینگ و همایش برگزار می کند تکلیفش برای همه معلوم است. پیشینه فرانسه در برجام مشخص بود امروز هم شاهد گستاخی های امانوئل مکرون درباره برجام و قدرت نظامی ایران هستیم، به چنین دولتی چطور می شود اعتماد کرد؟!

 

نقوی حسینی درباره احتمال تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در ایران نیز تصریح کرد: ما خواهان مراوده سیاسی، اقتصادی و ... با همه کشورهای دنیا که عضو سازمان های بین الملی هستند هستیم اما تجربه جاسوس خانه امریکا و سفارت خانه انگلیس نشان می دهد که هدف تاسیس این ها در کشور ایران چیزی جز نفوذ و جاسوسی نبوده و نیست. تاسیس دفتر اتحادیه اروپا نیز هدفش مراودات سیاسی و اقتصادی نیست بلکه می خواهند یک جای پایی باز کنند تا در امور داخلی ایران فتنه انگیزی کنند.

 

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار