نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

15. آذر 1396 - 18:07   |   کد مطلب: 24506
قیمت طلا در بازار جهانی با تضعیف ارزش دلار به علت نگرانی در مورد پیشرفت برنامه اصلاحات مالیاتی آمریکا، در معاملات امروز به 1267.92 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش ملایری ها به نقل از

رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز با تضعیف ارزش دلار به سبب نگرانی در مورد پیشرفت برنامه اصلاحات مالیاتی آمریکا، از پائین ترین قیمت دو ماه گذشته فاصله گرفت.   

هر اونس طلا (معادل ۳۱.۱۳۲گرم) با 2.15 دلار افزایش 1267.92 دلار فروخته شد. این فلز گران بها دیروز کمترین رقم از 6 اکتبر را ثبت کرد.

با بروز نگرانی در مورد تعطیلی دولت آمریکا که خوش بینی در مورد روند اصلاحات مالیاتی را خنثی کرد، ارزش دلار کاهش یافت.

مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت ان در اختیار جمهوری خواهان است، روز دوشنبه به برگزاری کنفرانسی در مورد قانون اصلاح ساختار مالیاتی با سنا رای مثبت داد که کنگره را یک گام به تصویب نهایی این لایحه نزدیک تر می‌کند.

با این حال، با توجه به نزدیک شدن ضرب الاجل تامین مالی دولت آمریکا، اگر قانون گذاران آمریکایی در این هفته بر سر بودجه به توافق برسند، احتمال تعطیلی دولت از بین می‌رود.

دومینیک شیندر، تحلیلگر بازار گفت: «از نظر فنی، طلا در بازه محدود قیمتی در نوسان است. ما فکر می‌کنیم که تقویت دلار زیاد طول نکشد.»           

بانک مرکزی آمریکا تقریبا مطمئن است که هفته آینده به عنوان آخرین نشست سیاست پولی در سال جاری میلادی نرخ بهره را افزایش می‌دهد.

شیندر ادامه داد: «ما فکر نمی کنیم که اصلاحات مالیاتی ترامپ یک تقویت طولانی مدت برای رشد اقتصادی ایجاد کند یا موضع ما را در مورد دو افزایش نرخ بهره در سال آینده تغییر دهد.»

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان روز سه شنبه 0.17 درصد کاهش یافت و به 845.47 تن رسید.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار