نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

7. آذر 1396 - 13:08   |   کد مطلب: 24354
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دنیا مدیون جمهوری اسلامی و قهرمانانی است که برای مشکلی که داعش ایجاد کرده بود، جانفشانی کرده و شر آن را از سر مسلمانان و سایر کشورها کم کردند.

به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛سیدمصطفی آقامیرسلیم در حاشیه سفر به استان کردستان

در سنندج اظهار کرد: به نظر من دنیا مدیون جمهوری اسلامی و قهرمانانی است که برای مشکلی که داعش ایجاد کرده بود، جانفشانی کردند و امیدواریم که هرچه زودتر قدردانی لازم از نظام برای این حرکت مهم و فداکارانه صورت گیرد.

وی اضافه کرد: آنچه که تا حالا در مبارزه با داعش انجام گرفته است، در صحنه نظامی بوده و باعث شده خاک عراق و سوریه تقریباً نزدیک 100 درصد از لوث وجود داعش پاک شود و این موجب شد برنامه استکبار و در رأس آن امریکا و شاگردش رژیم صهیونیستی با شکست مواجه شود، برنامه‌ای که می‌خواست ما را برای 30 سال زمین‌گیر کند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: داعش، برنامه جدید امریکا نیست، بلکه آنها همواره سعی کرده‌اند کمتر از خود مایه بگذارند اما از افرادی بومی و مزدور استفاده کنند، مردم را به جان هم بیندازند و استفاده‌شان را برنند.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرد: در ایجاد داعش هم با استفاده از جهل و دنیاطلبی برخی از افرادی که شناسنامه‌ای، مسلمان بودند، غائله‌ای به پا کردند و موفق شدند آنها را تجهیز و از نظر سیاسی مؤثر و اقتصادی بالا، پشتیبانی کنند و با فعالیت‌های گسترده در چند سال گذشته، تلاش داشتند تا بتوانند نقشه خود را به دست آنها پیاده کنند.

وی گفت: با حضور به موقع نظامی و فرماندهی بسیار قاطع و مؤمنی که پای این قضیه بود و عناصر جانفشان و مخلصی که برای دفاع از حریم حرم وارد صحنه شدند، شر داعش از لحاظ نظامی کنده شد.

به گفته این چهره سیاسی، این به معنی آن نیست که داعش تمام شده باشد، چون آن عناصری که تحریک شده بودند، هنوز در گوشه و کنار کشورهای اسلامی، اروپا و اسرائیل هستند و به ویژه در زمینه فرهنگی پشتیبانی می‌شوند.

وی افزود: اینکه عده‌ای مسلمان در دام آمریکا و اسرائیل افتادند و این همه فجایع را آفریدند که در تاریخ کم‌نظیر است، باید به لحاظ فرهنگی رسیدگی و چاره‌جویی شود و تا آن طرز فکر جاهلانه و آن منویات دنیاطلبانه اصلاح نشود کار داعش یکسره نخواهد شد.

میرسلیم یادآور شد: داعش پرچم اسلام در دست داشت، اما به جان مسلمانان افتاد و برادران عزیزی از ایران و سایر کشورها با اتحاد پیش رفتند و از لحاظ نظامی رسالت خود را در نابودی داعش اثبات کردند، بنابراین باید با روشنگری‌های لازم مانع از تکرار بروز چنین افکاری در جامعه شد.

سوریه خط مقدم جبهه است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به موضع ایران در قبال سوریه اشاره کرد و گفت: سوریه خط مقدم جبهه است و جایگاه بسیار مناسبی برای ما دارد و از نظر راهبردی خیلی اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: تمام حرکت‌هایی که برای تضعیف سوریه چه به لحاظ نظامی، اقتصادی و سیاسی انجام می‌شود، مردود است و این به معنی آن نیست که سوریه با طیف‌هایی که دارد به جان هم بیفتند، بلکه این از لحاظ سیاسی نیاز به تدبیری دارد که اقلیت و اکثریت بتوانند در کنار هم هم‌زیستی داشته باشند و کشورشان را بسازند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ابراز امیدواری کرد: گروه‌های مخالف این دولت بتوانند با برنامه‌ریزی مناسب و مسالمت‌جویانه در اداره امور کشور و بازسازی کشورشان مشارکت داشته باشند و به جای مخالفت و تضعیف، در جهت تقویت کشورشان برآیند.

جفای آمریکا در حق برجام دور از انتظار نبود

میرسلیم در پاسخ به سؤالی در خصوص چرایی عدم پایبندی آمریکا به برجام، گفت: از آمریکا بعید نبود که چنین جفایی در حق مذاکراتی که سالیان دراز طول کشید تا به نتیجه رسید، داشته باشد.

وی افزود: هیچگاه امام خمینی (ره) به آمریکا اعتماد نکردند و این عدم اعتماد براساس شناختی بود که ایشان از لحاظ تاریخی داشتند و مقام معظم رهبری نیز با درایت و هوشیاری این رفتار آمریکا را پیگیری می‌کردند و همواره تذکر می‌دادند که آمریکا کشوری نیست که به توان به آن اعتماد کرد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی توضیح داد: برخی سیاستمداران که معتقد بودند که به آمریکا می‌شود اطمینان کرد، با حسن نیت وارد شدند و مذاکرات خوبی انجام گرفت که یک نتیجه قطعی روشن داشت و آن مظلومیت جمهوری اسلامی را اثبات ‌کرد.

میرسلیم عنوان کرد: نباید اطمینان داشت که آمریکا و شاگردانش مراعات‌کننده مفاد تعهدنامه برجام باشند؛ هرچند ما ندیدیم که به این تعهدنامه وفادار باشند، اما برعکس، آنچه که در زمان اوباما انجام گرفت و در زمان ترامپ ادامه می‌یابد، آنها قصد ندارند به توافقی پایبند باشند که به طور بین‌المللی انجام گرفته است، بلکه به شیوه‌های مختلف سعی می‌کنند مانع اجرای صحیح آن شوند و ما نیز نباید به اجرای آن امیدوار باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: باید به جای برجام به اقتصاد مقاومتی امیدوار باشیم که هنوز در مرحله حرف باقی مانده است و هنوز امید ما به فروش نفت است که نمی‌دانیم پول آن چگونه به کشور برمی‌گردد.

وی متذکر شد: کشور را اینگونه اداره‌ کردن کار ساده‌ای نیست، بلکه ضمن پیگیری حقانیت خود در صحنه بین‌المللی، در زمینه داخلی باید روی پای خود بایستیم و این منوط به عملیاتی‌ شدن اقتصاد مقاومتی است که براساس سیاست‌های آن، برنامه‌هایی تدوین و اجرایی کنیم تا اقتدار جمهوری اسلامی در جهان تقویت شود.

موفقیت دولت نیازمند خروج آن از تنگ‌نظری است

میرسلیم در پاسخ به این سؤال که آیا نسبت به دولت دوازدهم هم دیدگاه منتقدانه دارد، گفت: موفقیت دولت دوازدهم نیازمند خروج آن از تنگ‌نظری است، چراکه کشور با مسائلی که دارد و با آرمان‌هایی که پیش‌بینی شده و چشم‌اندازهایی که تعریف کرده، با تلاش و مجاهدت به نتیجه می‌رسد.

وی اظهار داشت: کوشش و تلاش با تنگ‌نظری سازگار نیست، بلکه دولت باید خودش نمونه‌ای از بلندنظری باشد که مصادیق آن در استفاده از تمامی نیروها و خودداری از کدهای حذفی است، چراکه برخوردها و روش‌های تنگ‌نظرانه برازنده دوران قاجاریه است.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: امیدوارم که دولت بتواند بلندنظری را به اثبات برساند؛ هرچند تا حالا شواهدی مشاهده نشده است.

میرسلیم اضافه کرد: امید است دولت بتواند از پس تنگ‌نظری‌ها بربیاید و سعی کند که هموطنان علاقه‌مند به انقلاب و کشور را در صلاحیت‌هایی که دارند به کار بگیرد، چراکه برخوردهای نادرست، حذفی و تنگ‌نظرانه به ضرر خود دولت است و مانع برآمدن دولت از پس مشکلاتی چون رکود، تورم و اداره مملکت با خزانه خالی و دیگر مشکلات می‌شود.

وی در پایان تبیین کرد: در رفتار سیاسی دولت باید این مهم بارز شود و فقط در حد رئیس جمهور و وزرا نماند، بلکه در معاونین وزرا، استانداران و مدیران کل همه باید این دید را داشته باشند که تمامی مردم را مشارکت دهند و اینها رمز موفقیت خواهند بود، درغیراینصورت مشکلات باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین اخبار