نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

24. آبان 1396 - 8:04   |   کد مطلب: 24101
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر از توزیع کتب صوتی بین تاکسی‌داران طی هفته «کتاب، کتابخوانی و کتاب‌دار» در ملایر خبر داد.

به گزارش ملایری‌ها؛ سید مهدی آخشیک امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: با فرا رسیدن بیست و پنجمین دوره کتاب، کتابخوانی و کتاب‌دار، شهرستان ملایر، شاهد اجرای برنامه‌های متنوع کتابخانه‌ای و شهرستانی با محور خلاقانه بودن روش‌های ترویج مطالعه و موج آفرینی در موضوع کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

وی گفت: امروز بر کسی نیست که از اهمیت نقش کتاب و کتابخوانی و در نهایت آگاهی در پیشبرد جوامع غافل باشد، ما باید سرانه مطالعه را بالا ببریم که این موضوع جدیت و همکاری تمام نهادهای یاری‌رسان را می‌طلبد، چراکه تحقق این امر مهم بدون مساعدت سایر دستگاه‌ها امکان‌پذیر نیست.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر با اشاره به برنامه‌های بیست و پنجمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتاب‌دار گفت: کتابخانه‌های عمومی ملایر علاوه بر اینکه تلاش‌هایی را در حوزه فرهنگ طی سال دارد، در هفته کتاب نیز توجه ویژه‌ای برای موج‌آفرینی هر چه بیشتر در باب اهمیت مطالعه و همچنین به کار بردن روش‌های خلاقانه در جذب مخاطب خواهد داشت.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف رده‌های سنی بنا به نیاز تمام اقشار جامعه، افزود: سعی خواهیم کرد برنامه‌های متنوع و عامه‌پسند را برای مردم و مخاطبان اجرایی کنیم.

آخشیک بیان کرد: همکاری با کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در خصوص اختصاص یک ویژه‌برنامه به مخاطبان کودک و نوجوان، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان ویژه خبرنگاران و همچنین بازنشستگان، دیدار با امام جمعه ملایر و هماهنگی به منظور حضور یک‌روزه نمایندگان مردم ملایر در مجلس در کتابخانه‌های عمومی از برنامه‌های دوره کتاب، کتابخوانی و کتاب‌دار است.

وی به توزیع کتاب‌های صوتی به تاکسی‌داران طی این هفته خبر داد و افزود: ادامه طرح پیک «علم و دانایی» در قالب رساندن کتاب به روستاهای فاقد کتابخانه از جمله برنامه‌هایی است که در طول هفته «کتاب، کتابخوانی و کتاب‌دار» برگزار خواهد شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر عنوان کرد: در تمام کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر شاهد برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای و نیز مسابقات مختلف کتابخوانی دعوت از مدارس به منظور بازدید از کتابخانه و سایر برنامه‌های جانبی در درون و برون کتابخانه‌ها خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر با 20 باب کتابخانه عمومی و با توزیع 9 کتابخانه شهری و 11 کتابخانه روستایی در حال خدمت رسانی به مردم شهرستان ملایر است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار