نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

15. آبان 1396 - 14:50   |   کد مطلب: 23901
رئیس حفاظت محیط زیست ملایر گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده «گلپرآباد» ملایر، طی یک عملیات، موفق به دستگیری ۳ شکارچی و لاشه ۲ راس قوچ وحشی شدند.

به گزارش ملایری‌ها؛ مجید شعبانلو افزود: عصر روز گذشته ۵ نفر متخلف در منطقه حفاظت شده گلپرآباد ملایر اقدام به تیراندازی در منطقه کردند که با این رخداد، محیط بانان منطقه، به سرعت وارد عملیات شده و کمین می کنند.

شعبانلو ادامه داد: سه نفر از متخلفان که با دیدن محیط بانان به وسیله موتورسیکلت و خودرو به همراه اسلحه و لاشه شکار در حال فرار از منطقه بودند، توسط محیط بانان منطقه دستگیر شده و دو نفر با موتورسیکلت پا به فرار می گذارند.

وی بیان کرد: دو لاشه میش وحشی و یک عدد گوشی همراه متخلفان راکب موتور سیکلت توسط محیط بانان ثبت و ضبط شده و سه نفر متخلف نیز به مراجع قضایی معرفی شده‌اند تا اقدامات قانونی در این باره انجام شود.

وی عنوان کرد: ضرر و زیان هر راس میش وحشی وفق مصوبه شورای حفاظت عالی محیط زیست، مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال است و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید مبنی بر شکار در منطقه حفاظت شده، قانونگذار، مجازات ۳ ماه تا ۳ سال حبس و جریمه نقدی یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا ۱۸ میلیون ریال را نیز برای متخلفان در نظر گرفته است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار