نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

18. مهر 1396 - 13:36   |   کد مطلب: 23687
سردار فتحی زاده درباره تمهیدات در مرزها گفت: اولویت اصلی ما تامین امنیت زوار است. ما در ابعاد مختلف در شهرهای مبدا تمهیدات ویژه‌ای پیش‌بینی کرده‌ایم در مسیر نیز تمهیدات امنیتی و حل مشکلات ترافیک انجام می‌شود در مرزها تمهیدات تسهیل ورود و خروج را انجام داده‌ایم. فرماندهان استان ها هم پشتیبان هستند.

به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛ سردار فتحی زاده رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین درباره الزامی بودن داشتن گذرنامه در اربعین گفت: برای سفرهای خارجی داشتن گذرنامه الزامی است و نداشتن گذرنامه غیرقانونی است. برای سفر به عراق داشتن ویزای معتبر نیز الزامی است و برابر تفاهم نامه امضا شده ما نیز نمی توانیم اجازه عبور از مرز بدون ویزا و گذرنامه را بدهیم.

وی افزود: امسال طرف عراقی تاکید کرده است که گذر از مرز باید با دقت انجام شود و بدون داشتن گذرنامه و ویزا امکان عبور از مرز امکان پذیر نیست.

سردار فتحی زاده درباره قانون های جدی کشور عراق گفت: عراق امسال تاکید دارد که مقررات جدی اجرا شود. همه تسهیلات را دو کشور فراهم کرده اند تا مردم از ظرفیت ها استفاده کنند. تمهیداتی هم که در ایران اندیشیده شده است بر این مبناست که مقررات به صورت جدی اجرا شود و بنابر تشخیص دستگاه قضا به رفتارهای غیر قانونی، جرائم و تلاش برای عبور غیرقانونی رسیدگی خواهد شد.

سردار فتحی زاده درباره تمهیدات در مرزها گفت: اولویت اصلی ما تامین امنیت زوار است. ما در ابعاد مختلف در شهرهای مبدا تمهیدات ویژه ای پیش بینی کرده ایم در مسیر نیز تمهیدات امنیتی و حل مشکلات ترافیک انجام می شود در مرزها تمهیدات تسهیل ورود و خروج را انجام داده ایم. فرماندهان استان ها هم پشتیبان هستند.

وی افزود: چگونگی عبور و مرور در مرزهای 4گانه برنامه ریزی شده است.  مرز خسروی هم امسال بازگشایی می شود. بعضی زیرساخت های سال گذشته که ناقص مانده بود و ایمن سازی جاده ها در دستور کار است و نظارت ها به صورت جدی انجام می شود. پروژه های زیرساخت های آماده سازی اربعین چندساله است که امسال به طور کامل انجام  نشده است اما نسبت به سال گذشته پیشرفت هایی داشته ایم. زیرساخت های پارکینگ ها در حال انجام است و پلیس نظارت جدی دارد. پارکینگ های شخصی نیز در مرزها ساماندهی شده است تا  مردم بتوانند به زوار خدمات رسانی کنند.

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین در ادامه گفت: اساسا اجازه تردد خودروی شخصی تا نقطه صفر مرزی داده نمی شود اما رانندگان می توانند در جایگاهایی که پیش بینی شده است وسیله نقلیه خود را پارک کنند و ادامه مسیر را با اتوبوس هایی که قرار داده ایم طی کنند. به دلیل حجم زیاد خودرو مرزها کشش ندارد بنابراین توصیه می شود با وسایل نقلیه عمومی سفر را انجام دهند بعد از اتوبوس های مستقر در مرزها استفاده کنند.

در سال گذشته هم طرح ترافیکی که در مرز مهران اجرا شد قفل شدن و ترافیک جدی نداشتیم امسال نیز تمهیدات تسهیل سفر زوار در دست انجام است.

وی افزود: بهتر است در این مسیر مراقب هم باشیم و همدیگر را به زحمت نیاندازیم. نگرانی اصلی ما امنیت مردم است.

رئیس کمیته امنیتی و انتظامی ستاد اربعین درباره ویزای گروهی گفت: امسال براساس تفاهم نامه و تمهیدات برای سهولت کار زوار ویزا و گذرنامه انفرادی صادر می شود.  از زورا نیز درخواست می شود از نزدیک ترین مرز به  محل زندگی استفاده کنند و براساس تعیین سامانه سماح توصیه  موکد است که مرزی که در سامانه برای هر فرد مشخص می شود تردد فقط از آن مرز صورت گیرد.

وی افزود: ما باید با ظرفیت پذیرش در مرز عراق هماهنگ شویم تا ترافیک در مرزها کمتر شود و خدمات رسانی بهتر صورت گیرد. او افزود: پیش بینی این است که امسال سفر ها زودتر انجام خواهد شد و امکانات ما از اول ماه صفر در مرزها فراهم می شود. از مردم نیز درخواست می شود که سفر خود را مدیریت کنند تا در پیک سفر به مشکل ترافیک نداشته باشند.

سردار فتحی زاده در پایان درباره تردد اتباع بیگانه نیز گفت: اتباع بیگانه از مرز شلمچه باید عبور کنند اتباع غیر ایرانی مقیم ایران نیز که دفترچه قانونی دارند با ویزای قانونی می توانند سفر کنند. از مردم درخواست می کنیم کارهای سفر را به روزهای پایانی موکول نکنند.  

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار