نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

20. شهريور 1396 - 9:37   |   کد مطلب: 23446
مسئول اورژانس اجتماعی مرکز ملایر خبر داد
سازش 24 زوج در آستانه طلاق به کمک مرکز اورژانس اجتماعی ملایر
مسئول اورژانس اجتماعی مرکز ملایر گفت: 24 زوج در آستانه طلاق طی 5 ماه اخیر در سطح شهرستان به کمک مشاوره‌های مرکز اورژانس اجتماعی به سازش رسیدند.

به گزارش ملایری‌ها جعفر حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، به تأسیس اورژانس اجتماعی در ملایر از سال 82 و زیرنظر بهزیستی اشاره و اظهار کرد: اورژانس اجتماعی یک مرکز مداخله در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است که به موقع بودن، در دسترس بودن و تخصصی بودن از شاخصه‌های خدمات این مرکز است.

وی کودک‌آزاری، معلول‌آزاری، سالمندآزاری، افرادی که انگیزه خودکشی دارند، دختران و پسران متواری از منزل، زنان و دختران در معرض آسیب یا آسیب‌دیده، افرادی که دچار اختلال هویت جنسی هستند و نیز زوجین متقاضی طلاق را به عنوان جامعه هدف اورژانس اجتماعی معرفی و خاطرنشان کرد: تیم سیار این مرکز شامل روانشناس، مددکار و مشاور حقوقی در مواقع ضروری از قبیل اقدام به خودکشی یا کودک‌آزاری به محل اعزام می‌شود.

حسن‌زاده یادآور شد: شهروندان می‌توانند از طریق خط تلفن مستقل 123 به کارشناسان اورژانس وصل و از خدمات مشاوره‌ای استفاده کنند.

وی به پذیرش اورژانس اجتماعی به صورت خودمعرف، تماس از طریق خط 123، شناسایی توسط تیم سیار و یا معرفی از طریق سایر ارگان‌ها مثل بیمارستان و دادگستری خبر داد و گفت: از مهمترین فعالیت‌های این مرکز در پیشگیری از وقوع جرم، شناسایی محله‌های آسیب‌خیز و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این محله‌ها برای شهروندان و پخش بروشورهای مرتبط است.

مسئول اورژانس اجتماعی ملایر در ادامه عنوان کرد: طی 5 ماه اخیر 63 بار مداخله در بحران، 469 تماس مرتبط، 36 بار آموزش مردم توسط تیم سیار در راستای پیشگیری از وقوع جرم و 232 پرونده مراجعان طلاق در سطح شهرستان ملایر داشتیم که خوشبختانه 24 زوج به کمک مشاوره‌های این مرکز به سازش رسیدند.

وی پیگیری پس از ترخیص را یکی از اصول مراکز اورژانس اجتماعی دانست و تأکید کرد: تمامی خدمات این مرکز رایگان بوده و در برخی موارد معرفی به کار و یا کمک به اخذ وام برای مراجعان و ارائه مشاوره‌های حقوقی از خدمات اورژانس اجتماعی است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین اخبار