نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

28. مرداد 1396 - 9:11   |   کد مطلب: 23178
فردي که از طريق برداشت‌هاي اينترنتي اقدام به برداشت غيرمجاز يک ميليارد و 90 ميليون ريالي کرده بود، توسط کارشناسان پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان همدان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش ملایری‌ها به نقل از پایگاه خبری پلیس، رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات استان همدان با اعلام اين خبر اظهار کرد: در پي شکايت يکي از شهروندان همداني مبني بر برداشت اينترنتي غيرمجاز در مراجعه به پليس فتا، شناسايي عامل يا عاملان برداشت غيرمجاز در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

سرهنگ اکبر اميني افزود: با تحقيقات از مالباخته و پي‌جويي فني و پليسي، عامل برداشت غيرمجاز اينترنتي از حساب بانکي شاکي كه مردي 37 ساله اهل و ساكن شهرستان همدان بود، شناسايي شد که با هماهنگي مقام قضايي، متهم دستگير شد.

وی با بیان اینکه با توجه به ادله ديجيتالي کشف شده، متهم به جرائم و سوءاستفاده از اعتماد شاکي اعتراف کرد، گفت: متهم با سوءاستفاده از کارت بانکي مالباخته و فعال کردن رمز دوم آن مبلغ يک ميليارد و 90 ميليون ريال در قالب برداشت اينترنتي غيرمجاز انجام داده و هدف از اين کار را کسب منافع مالي اعلام کرده است.

رئيس پليس فتای استان همدان با بيان اينکه متأسفانه سهل‌انگاري در نگهداري کارت و اطلاعات بانکي آن موجب بروز چنين پرونده‌هايي مي‌شود، به شهروندان توصيه کرد: به هيچ عنوان کارت بانکي و رمز آن را در اختيار ديگران نگذاريد و در صورت ناچاري حتما بعد از دريافت کارت در کوتاه‌ترين زمان ممکن رمز اول و دوم کارت بانکي را تغيير دهيد.

وي ادامه داد: سعي كنيد از شماره‌هايي كه قابل حدس زدن هستند، نظير سال تولد، شماره شناسنامه يا اول يا آخر شماره تماس يا شماره ملي به عنوان رمز استفاده نكنيد. 

اميني در پايان گفت: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوريت‌هاي سايبري، لينک ثبت گزارش‌هاي مردمي با ما در ميان بگذارند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار