نافع
فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه

10. تير 1396 - 7:17   |   کد مطلب: 22940
طنز/داود آجی تاجماه
دسته بیل و کلنگ وارداتی
حالا وارد کردن موشک اس300 وهواپیمای ایرباس توجیه منطقی دارد اما آنها درست است که مهر وجانماز وتسبیح از یک کشور کمونیستی وارد شود آن هم با این آمار بالای جوانان بیکار.

بنده حقیر، شنگل میرزا، محمد پنبه زن، مسعود نفرچی، آب زیر کاه برجک زن ودیگر ازناب و شیفتگان مطبوعاتی قبلا نسبت به واردات کالاهای غیر ضروری که قابلیت تولید در داخل را دارند اعلام خطر نموده بودیم. گفتیم بترسید از روزی که شیره و باسلق چینی جای شیره فرد اعلای مانیزان را بگیرد حتی خبر تایید شده افتتاح سوهان فروشی جن شیائو پینگ وپسران! در قم را به استحضار شریفتان رساندیم.

حالا وارد کردن موشک اس300 وهواپیمای ایرباس توجیه منطقی دارد اما آنها درست است که مهر وجانماز وتسبیح از یک کشور کمونیستی وارد شود آن هم با این آمار بالای جوانان بیکار.

به هر جا می نگریم کالای وارداتی چشم ما را می زند.

کی باور می کند ما هفتمین کشور مصرف کننده مواد آرایشی درجهان ودومین کشور در خاور میانه هستیم حتی پسران که در گذشته آدم را می ترساند 20 درصد از سهم لوازم آرایش کشور را به خود اختصاص داده اند!

یا شورتی که قبلا بوسیله تولیدمادران تولید می شد وبه شورت های مامان دوز شهرت داشت یکی از اقلام مهم وارداتی کشور ماست.

هواپیمای راست راستکی وارد می کنیم؟ هواپیمای اسباب بازی هم وارد می کنیم. چند روز پیش همسایه ما بیل ودسته بیل خریده بود گفت: نگاه کن این بیل هم وارد میشه! باورکردنی نبود تا آرم روی بیل را نخواندم وبا چشم خودم ندیده بودم که حک شده بود بیل بوفالو ساخت کره قبول نمی کردم در همین شوک بودم وچشمانم داشت از کاسه در می اومد که همسایمون گفت دسته بیل رو داشته باش من یه دفعه جا خالی دادم که همسایمون زد زیر خنده وگفت: نترس منظورم اینه نگاه کن دسته بیل هم وارداتیه! دیدم راست میگه اطلاعاتی بدیت آوردن ومتوجه شدم در11 ماهه نخست سال95 بیش از 987 بیل وبیلچه  وکلنگ که ارزش ریالی آن بالغ بر 5 میلیارد و409 میلیون و76 هزار تومانمی باشد در آمار گمرک ایران به ثبت رسیده است وتقریبا به همین میزان دسته بیل ودسته کلنگ خراطی! از روسیه وارد کشور شده است. یاد کارگاه بیل ودسته بیل سازی تویسرکان که در سر جاده روستای قلعه شیخ واقع شده افتادم نمیدانم این کارگاه هم مثل هزارن کارخانه دیگر کشور تعطیل شده یا نه ولی مطمئنم بیل فالو ودسته کلنگ روسی بالاخره کار خودش را خواهد کرد.

داود آجی تاجماه

دیدگاه‌ها

بله متاسفانه کارخانه بیل سازی مجهز تویسرکان تعطیل شده است وسالهاست دیگر کار نمی کند. اما ساخت دسته بیل سنتی هنوز شغل سنتی مردم برخی روستاهای تویسرکان از جمله گشانی است هرچند برای صنعتی کردن ان کاره خاصی صورت نپذیرفته است. که اگر کاشت صنعتی مروار صورت می پذیرفت الان ما صادر کننده بهترین دسته بیل و کلنگ بودیم.

دیدگاه شما

آخرین اخبار