فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع

28. خرداد 1396 - 23:19   |   کد مطلب: 22849
رئیس مرکز آموزش فنی‌و حرفه‌ای ملایر با بیان اینکه بیش از۵ هزار نفر در ملایر دوره‌های مهارتی فنی‌و‌حرفه‌ای را گذراندند گفت: میزان سهمیه ملایر در طرح کارورزی ۴۴۵ کارآموز عنوان شده و محدودیتی برای حضور کارورزان در واحد‌های صنفی دارای پروانه وجود ندارد.

به گزارش ملایری‌ها؛ احسان فراهانی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در این طرح کارآموز در واحد‌‌های صنفی دارای پروانه بهره‌برداری با نظام استاد- شاگردی سابق، تحت نظارت مرکز آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای آموزش‌های لازم را دیده و پس از پایان دوره توسط مرکز فنی‌و‌حرفه‌ای  از وی آزمون گرفته شده و گواهینامه معتبر کسب مهارت فنی وحرفه‌ای دریافت می‌کند‌.

فراهانی با اشاره به اینکه میزان سهمیه شهرستان در این طرح  تعداد 445 کارآموز عنوان شده گفت: با توجه به وجود بیش از 5 هزار واحد صنفی در شهرستان به طور قطع بیش از این  میزان سهمیه آموزش‌‌های فنی‌و‌حرفه‌ای و کسب مهارت کسب و کار انجام می‌شود.

رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای ملایر با بیان اینکه در این طرح کارآموزان از 80 ساعت  تا حداکثر یک سال در واحد‌های صنفی آموزش می‌بیند افزود: از مجموع 445 سهمیه تعهد شهرستان 80 نفر ویژه برادران و تعداد 365 نفر سهمیه بانوان شهرستان است.

فراهانی ‌با بیان اینکه هیچگونه محدودیتی برای حضور کارورز در واحد‌های صنفی دارای پروانه وجود ندارد افزود: تمامی واحد‌های مبل و‌منبت شهرستان، تعمیرگاه‌‌های خودرو، آرایشگاه‌ها، قنادی‌ها، کارگاه‌‌های نجاری و خیاطی، واحد‌‌‌های صنفی و صنعتی و غیره می‌توانند کارآموز جذب کنند.

وی بااشاره به اینکه شرکت در طرح کارورزی در محیط کارواقعی زمینه‌ای مطلوب برای پر کردن اوقات فراغت جوانان وکسب‌آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است گفت: علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این طرح به مرکز فنی و حرفه‌ای شهرستان مراجعه کنند.

رئیس مرکز فنی و ‌حرفه‌ای ملایر در بخش دیگری از سخنان‌ خود اظهار داشت: سال‌گذشته بیش‌از  5 هزار و 72 نفر دوره‌های مهارتی فنی وحرفه‌ای را گذرانده‌اند و از مجموع 5 هزارو 72 نفر آموزش دیده تعداد 2 هزارو 677 نفر زن 2 هزارو 395 نفر مرد بودند.

فراهانی افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مراکز ثابت و سیار‌شهری، سیار‌روستایی، جواردانشگاه، صنایع، زندان و پادگان‌‌های و تعداد 32 واحد آموزشگاه آزاد شهرستان انجام می‌شود.

رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای ملایر بیان‌کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستان ملایر در بیش از 150 حرفه و رشته به کارآموزان ارائه می‌شود و در سال گذشته بیش از 2 هزارو  167 نفر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در آموزشگاه‌های ملایر تحت نظارت مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای شهرستان فراگرفتند که از این تعدادیک هزارو 593 نفر زن و تعداد 547 نفر مرد بودند.

رئیس فنی و حرفه‌ای ملایر بیان کرد: با توجه به نیازسنجی انجام شده در راستای اقتصاد مقاومتی از سال 93 تاکنون بیشترین تمرکز مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان ملایر در راستای آموزش مهارت‌ها و رشته‌های دارای بازار کار در زمینه ایجاد اشتغال بوده که در حال حاضر تعداد 3 مرکز فعال و ثابت آموزش فنی و‌حرفه‌ای در شهرستان ملایر فعال است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار