پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع
فرمانداری ویژه ملایر

14. دى 1395 - 22:38   |   کد مطلب: 21297
معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر با اشاره به تدارک دیده شدن بیش از 350 برنامه متنوع در هفته فرهنگی ملایر از برگزاری تجمع بزرگ "نه به اعتیاد" در روز 22 دی در راستای اجرای طرح کشوری کرامت و مبارزه همه‌جانبه با اعتیاد خبر داد.

به گزارش ملایری ها به نقل از ایسنا، عبدالعظیم رضایی  در جمع خبرنگاران، با اشاره به شرکت همه اقشار جامعه در این تجمع در این رابطه افزود: هدف از این تجمع، ایجاد تنفر و انزجار عمومی در سطح شهرستان نسبت به پدیده شوم اعتیاد است.

وی با بیان اینکه این برنامه با محوریت آموزش و پرورش و همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار خواهد شد، ادامه داد: دشمنان در سطح بین‌المللی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل از هرگونه آسیبی به ایران اسلامی و ضربه زدن به نظام، فروگذار نخواهند بود بنابراین در 2 دهه قبل بحث تهاجم فرهنگی و بعد ناتوی فرهنگی مطرح شد که در این راستا نهایت تلاش خود را در استفاده از حربه‌های آسیب زا به فرهنگ و اجتماع به‌کار بردند.

رضایی با بیان اینکه اعتیاد دشمن خاموش، خطرناک و آسیب‌زای جوامع بشری است، اظهار کرد: بر اساس آمار موثق، منشأ و علت 53 درصد از طلاق‌ها، اعتیاد است.

فرماندار ملایر گفت: به همین منظور و در مسیر ایجاد یک برانگیختگی و نفرت عمومی در بین مردم مقرر شد یک تجمع و راهپیمایی بزرگ با حضور همه آحاد مردم از کودکان گرفته تا افراد مسن، به صورت سازماندهی‌شده و مردمی و رسمی در سطح شهرستان برگزار شود به طوریکه این اقدام یک حرکت فرهنگی مهم و بسیج همگانی در مبارزه با اعتیاد است.

اساس و شالوده داشته‌های اجتماعی، فرهنگ است

رضایی در ادامه با اشاره به اینکه اساس و شالوده داشته‌های اجتماعی، فرهنگ است، عنوان کرد: با توجه به غنای فرهنگی و جایگاه تاریخی و فرهنگ ناب اسلامی از دیرباز توجه خاصی به مقوله فرهنگ در سطح کشور وجود داشته و این توجه در دولت تدبیر و امید ملموس‌تر از قبل شده است.

فرماندار ملایر با بیان یانکه متأسفانه زیرساخت‌های لازم و توسعه همه‌جانبه در فرهنگ ما نهادینه نشده است، گفت: با وجود همه داشته‌های غنی فرهنگی همواره این خلأ احساس می‌شده و محدود به یک دوران تاریخی خاصی نبوده است.

وی با بیان اینکه نتایج کارهای فرهنگی محسوس و زود بازده نیست و اثربخشی آن نیازمند گذر زمان است، ادامه داد: انسجام و تداوم در کار فرهنگی و مشارکت عمومی از ضروریات این حوزه است.

وی به ویژگی‌های ممتاز شهرستان ملایر در حوزه‌های مختلف به ویژه فرهنگ و ادب و هنر و به مردم فرهنگ‌مدار و اصیل‌مدار و جایگاه این دیار در علوم مختلف و تربیت فرهیختگان و اندیشمندان و عالمان و هنرمندان ملی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: در سطوح مختلف ملی در شاخه‌های ادبیات، هنر، موسیقی و پُست‌های مدیریتی افراد شاخصی از ملایر برخاستند و خدمات قابل توجه درسطح کشور داشتند.

فرماندار ملایر با بیان اینکه اینها جزء سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی ملایر هستند، اظهار کرد: برای یادآوری و حساس کردن و معرفی کردن جایگاه و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های ملایر به کشور، تصمیم به برگزاری هفته فرهنگی از 18 تا 24 دی‌ماه گرفته شود.

رضایی با اشاره به اینکه مقدمات و هماهنگی‌ها از تابستان سالجاری صورت گرفت، خاطرنشان کرد: درحال حاضر تمام دستگاه‌ها و ارگان‌ها برنامه‌های شاخص و فرعی خود را به فرمانداری اعلام کرده‌اند و مقرر شده صدا و سیمای مرکز همدان پوشش خبری گسترده و جامعی از این برنامه‌ها داشته باشد.

وی با اشاره به تدوین روز شمار هفته فرهنگی ملایر تصریح کرد:شنبه، 18 دی‌ماه با عنوان فرهنگ، اقتصاد و کار و تلاش نامگذاری شده و 20 برنامه در سطح شهرستان و 5 برنامه شاخص در این روز اجرا خواهد شد.

رضایی با اشاره به نامگذاری 19 دی‌ماه تحت عنوان، فرهنگ، ایثار و شهادت، فداکاری و دفاع مقدس، از اجرای 7 برنامه شاخص و 51 برنامه دیگر در ملایر خبرداد.

فرماندار ملایر افزود: 20 دی‌ماه تحت عنوان فرهنگ، طبیعت، محیط زیست و میراث فرهنگی نامگذاری شده و در این روز با همگاری سایر ادارات 26 برنامه در سطح شهرستان و 5 برنامه شاخص اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد:21 دی‌ماه به عنوان فرهنگ، خانواده، سبک زندگی و الگوی مصرف و حقوق و شهرومندی نامگذاری شده و در این روز 24 برنامه متنوع و 30 برنامه شاخص اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به نامگذاری 22 دی‌ماه تحت عنوان فرهنگ، ورزش، سلامت، کاهش آسیب‌های اجتماعی و مبارزه با اعتیاد، از اجرای 59 برنامه متنوع و 4 برنامه شاخص در سطح شهرستان خبر داد.

رضایی عنوان کرد: 23 دی‌ماه با عنوان فرهنگ، هنر، مفاخر و نام‌آوران فرهنگی ما نامگذاری شده، اظهار کرد: در این روز از 41 نفر از مفاخر بزرگ ملایر تجلیل خواهد شد.

معاون استاندار همدان ادامه داد: روز 25 دی‌ماه تحت عنوان فرهنگ، دین، اخلاق و امنیت نامگذاری شده که در آن 54 برنامه در سطح شهرستان و 2 برنامه شاخص برگزار خواهد شد.

رضایی از اصحاب رسانه، روابط عمومی‌ها و خبرنگاران خواست تا در معرفی شهرستان ملایر طی این هفته با فرمانداری همکاری منسجمی داشته باشند.

دیدگاه شما

آخرین اخبار