فرمانداری ویژه ملایر
پایگاه تحلیلی خبری بهارانه
نافع

30. دى 1394 - 19:30   |   کد مطلب: 17816
به دنبال انعقاد تفاهمنامه بین ایران و آلمان، نمایشگاهی از آثار باستان شناختی ایران در این کشور برگزار می شود.
به گزارش ملایری‌ها به نقل از  ایسنا، «جبرئیل نوکنده»، مدیر کل موزه ملی ایران با اعلام این خبر اظهار کرد: نمایشگاهی از آثار دوره پیش‌ از تاریخ ایران تا قبل از هخامنشی در اواخر سال 1395 در شهر بُن آلمان برگزار می‌شود.
 
او گفت: با هدف تحکیم همکاری‌های فرهنگی و پژوهشی بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و تالار هنری و نمایشگاهی جمهوری فدرال آلمان در حوزه همکاری‌های موزه‌ای یادداشت تفاهمی به امضای مدیر موزه ملی ایران و مدیر تالار هنری و نمایشگاهی آلمان رسید که به مدت پنج سال اعتبار دارد.
 
وی موضوع اصلی این یاداشت تفاهم را برگزاری نمایشگاهی از مواد باستان‌شناختی پیش‌ از تاریخ ایران، از آغاز تا قبل از دوره هخامنشی در ماه مارس 2017 دانست و ادامه داد: از دیگر موضوعات این یادداشت تفاهمِ همکاری، برگزاری نمایشگاه آثار ایران در فهرست میراث جهانی در جنب نمایشگاه آثار باستان‌شناختی، آموزش نحوه برگزاری نمایشگاه‌های اشیاء موزه‌ای و معماری نمایشگاه‌ها، همکاری در زمینه پروژه‌های مرمت اشیای فرهنگی هنری برای ارائه در نمایشگاه، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه موزه‌داری است.
 
به گفته وی، همچنین در این نمایشگاه علاوه‌بر آثار موزه ملی از سایر موزه‌های وابسته به سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایران، آثار انتخاب و به نمایشگاه ارسال می شود.
 
نوکنده تاکید کرد: موزه ملی ایران تاکنون 27 نمایشگاه خارجی در کشورهای مختلف جهان برگزار و تلاش کرده تا غنای فرهنگ ایران را به جهانیان نشان دهد، بنابراین این حرکت در جذب گردشگران خارجی به ایران و نیز تقویت روابط دیپلماتیک فرهنگی در عرصه بین‌الملل تأثیرگذار بوده است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار